Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hlína

28. července

KUBA „Chcípnutí“
Zabalili jsme, vyjeli jsme, cesta trvala hrozně dlouho. Když jsme byli skoro v táboře, chcíplo nám auto. Zrovna proti nám jel Ohrobečák a snažil se nám pomoct. Já, Kačka a táta jsme jeli na kole převzít tábor. A pak jsme se vybrali týpko, ve kterém budeme spát. Všichni jsme sbírali dříví v lese. Nosili jsme ho di tee-pee. Protože bylo horko, šli jsme do rybníka. Skákal jsem ze stavidla a jezdil na lanovce. S Arielem jsme stříleli z luku. Když jsme měli táborák v týpku, hodně jsem zpíval.
KAČKA „Příjezdový den“
Dneska jsme jeli na hlínu. Byla to dlouhá cesta. Po cestičce na louku nám chcíplo auto. Máma ho hlídala a my s tátou jsme dojeli převzít tábor. Koupala jsem se. Dodala jsem si odvahu a skočila jsem s kruhem a potom bez kruhu ze stavidla. Při schovce mě Fanda naštval.
29. července
KUBA „Bouřka“
Dneska jsme jeli na kánoi ke stavidlu, ze kterého jsme skákali. Taky jsme jezdili na lanovce, já jsem se zamotal do provázku a odřel jsem si ruku. Když jsem sekal dřevo, sekl jsem se do palce. Hodně to bolelo. Začala soutěž o hračky královny. Museli jsme vymyslet písničku. V 6 hodin byla menší bouřka.
KAČKA
Dopoledne jsem si ozdobila tričko a koupala jsem se. Opět jsem se projela na kánoi a skákala ze stavidla. Jezdila jsem na kladce. Byla bouřka. V noci nebyla bouřka. Měla jsem šanci splnit královnin úkol a zahrabat si v královské truhlici hraček. Úkol jsem nesplnila. Skamarádila jsem se v síti se psem (Ájou).
30. července
KUBA „Fort Hary“
Po obědě jsme jeli do Fort Hary na kolech. Cestou mě bolelo břicho. Ve Fort Hary to byla děsná nuda. Dvě hodiny jsme čekali na přepadení a nic to nebylo.
KAČKA
Už opět byl úkol od královny – já jsem ho splnila. Za úkol bylo nalepit na paletu, kterou jsme dostali, různé přírodniny. Odpoledne jsme vyrazili do Fort Hary (jako každoročně). Letos to bylo nic moc. Protože malovali hrozně. Kolečka u jízdy na koni byly malý. Šípy u střelby byly tupý. Měla jsme 2 zmrzky. Po návratu jsem jezdila v kruhu po rybníce. K véče byly brambory v popelu.
31. července
KUBA „Bojovka“
Dneska byla bojovka. Všichni jsme byli jeden tým a museli jsme hledat šifry podle GPS (nejvíc mě bavila šneková). Pak jsme je vyluštili a vyšlo nám nějaké povolání. Pak jsme museli najít někoho, kdo to povolání má (byl to dospělák). Ten nám řekl nějaký úkol. Nejvíc mě bavila kapela.
KAČKA
Dneska jsme měli bojovku podle GPS. Bylo to 8 úkolů. Nejvíce mě bavil architekt. Měli jsme postavit přístřešek z 2 celt. Bylo to velmi těžké. Jako odměna byl meloun, ale abychom ho mohli, museli jsme splnit ještě jeden úkol. Měli jsme běhat štafety s botami. Večer byl velké táborák.
1. srpna
KUBA „Písek“
V Písku jsme dostali obr zmrzlinu. Pak jsme šli na výstavu Play. Nejdřív jsme šli do místnosti, ve které byla taková stěna, na které se odrazily naše stíny, tak jsme si tam hráli. V další místnosti jsme malovali tak, že jsme točili stolem. Potom jsme v táboře zahráli divadlo a když se setmělo, byla bojovka.
KAČKA
Dneska jsme jeli do Písku, kde jsme si koupili zmrzlinu. A kde jsme navštívili Sladovnu, ve které probíhala interaktivní výstava Play. Třeba jsme kreslili do písku a ono se to ukazovalo na velkym plátně. Nebo tam bylo plátno a osvětlení, když jsme si stoupli blízko k osvětlení, tak jsme byli velcí a když jsme si stoupli blízko k plátnu, tak jsme byli malí. Poté byl smažák k obědu a odjezd do tábora. Opět byl úkol od královny. Tentokrát byly dva. Zahrát divadlo a projít stezku odvahy. Šli jsme jí po dvojicích a nakonec jsme si zahrabali v královské truhle.
2. srpna
KUBA „Pletení“
Dneska jsme dělali tričko pro dědu Modřany. Pak jsme pletli koše. Hodně mě to bavilo. Pak jsme se šli koupat do rybníka. A pak jsme zase pletli. Večer jsme si na ohýnku uvařili polévku. Taky jsme pozorovali vodní obyvatele: jehlanku, znakoplavku, klešťanku, larvu šidélka, pulce skokana, larvu čolka, larvu chrostíka, berušku, pijavku.
KAČKA
Protože bude mít děda narozky, tak jsme mu natiskli triko, má tam spirálu. Také jsem se učila plést z proutí jménem pedig. Táta nalovil spoustu živočichů, tak nám o nich povídal. Tak například: jehlanku, znakoplavku, klešťanku, larvu šidélka, pulce skokana, larvu čolka, larvu chrostíka. A protože jsme chtěli vařit na ohni, tak jsme vařili na ohni.
3. srpna
KUBA „Nejlepší a taky poslední den hlíny“
Jako první jsme jeli do pohádkové kovárny, tam jsme ještě před prohlídkou byli na zahradě, taky jsme dostali lísteček, na který jsme si tiskali razítka, za to, že jsme odpovídali na otázky. A pak byla prohlídka. Šli jsme tajemným lesem. Na konci jsme dostali bonbón. Pak jsme kromě mámy jeli na kole do hospody (máma tam jela autem), tam jsme se najedli (měl jsem smažák). Pak jsme já a táta jeli na kole kolem Řežabince, kde nám stáli labutě v cestě. Pak jsme přijeli k řece Otavě. Ve které jsme se koupali, byl tak taky dětský den. Vyhrál jsem sladkosti. Taky se na druhé straně řeky rýžovalo (ale rýžovalo se ze zlatonosné řeky). Když jsme se vrátili, hráli jsme šipkovanou. A večer byl táborák. Při něm jsme si říkali, co nás na hlíně bavilo a co jsme se na hlíně přiučili. Mě na hlíně bavilo pletení košíků a taky bojovka.
KAČKA
Ráno jsme jeli do pohádkové kovárny. Bylo to tam moc pěkné. Ještě před prohlídkou jsme dostali karty, na kterých bylo sedm okýnek na razítka. Bylo za úkol obejít sedm cedulí rozmístěných po zahradě a zodpovědět správně na všechny otázky, za to jsme si směli natisknout razítko. Vevnitř to bylo taky krásné. A protož se vevnitř konala čertí svatba, tak jsme každý dostali kostým, ve kterém jsme tam šli. Museli jsme projít lesem, ve kterém byla noc. Měsíc vytvořili tak, že tam dali kulaté světlo a kus ho přemalovali. Poté jsme s tátou jeli na kolech do vesničky, kde jsme se sešli s mámou. Cestou se mi rozbila přehazovačka. Bylo to z kopce do kopce a bylo vedro. V té vesnici byl oběd. Po obědě jel Kuba s tátou na kolech a já s mámou v autě do vesničky jménem Lhota u Kestřan. Jeli jsme tam, protože se v mapě psalo, že se tam dá rýžovat zlato. A kromě rýžování tam byl dětský den. Jezdila jsem na poníkovi. Také jsem se koupala v řece. Královna připravila poslední úkol – šipkovanou. Krabici s pokladem jsme našli. Bavilo mě to a těšila jsem se na zítřek. Bylo mi deset – zítra. Večer byl táborák – hrálo se na kytaru a povídalo, jak se komu líbilo.
Co jsem se naučila: stavět stan z celty, šifry, pracovat s chlopněmi, plést z proutí, rozdělávat oheň, skákat ze stavidla
Co se mi nelíbilo: jak se ke mně Fanda choval,bláto na dně rybníka, rozbila se mi přehazovačka
Co mě bavilo: hrát hry, jezdit na výlety